Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Szalay György
2011. október 17.

Pokoli gyémántok - Admiral Cup, Hate

Hívás érkezett. Dienes Ödön sporttársunkkal játszhattam a cseh Disneylandben, az osztrák-cseh határon. Már eleve a hely neve sokatmondó: Hate. Sokan nem gondoltak arra, hogy egy felirat nem csak németül vagy csehül értelmezhető, hanem angolul. Gyűlölet. (Javasoljuk a hasonló című francia filmet.)
Koltai Gábor
2011. október 14.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 5. forduló

Érdekes ez a verseny, a csapatunk folyton kikap, és egyre előrébb kerülünk a tabellán. Még egy kiadós vereség, és máris az első helyen találjuk magunkat. Persze egyre több mérkőzés eredménye hiányzik; nem nagyon igyekszik az I/A mezőnye az előírt időben asztalhoz ülni. A múlt héten főleg ellenjáték-problémák kerültek terítékre, most inkább az elhamarkodott vagy éppen szépen átgondolt liciteket és felvevőjátékokat elemezzük.
Koltai Gábor
2011. október 6.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 4.forduló

Kezd formába jönni a mezőny, így nagyon kell már keresgélni, hogy egy-két elkapkodott parti terítékre kerülhessen. Egy vadászathoz hasonlít ez, fel kell kutatni a vadat, aztán megfelelő terepre kell terelgetni, be kell célozni és… könnyen mellé lehet lőni. Ennyit a múlt heti kalandokról. Ezen a héten viszont olyan vidéket cserkészünk be, ahol leginkább érdekes ellenjáték problémákra lehet vadászni.
Csepeli Miklós
2011. október 5.

Aranykor – Szemelvények a 30-as évek bridzshíreiből

A 30-as években született magyar versenybridzs rohamléptekkel hatolt a társadalomba. Egyre-másra születtek a bridzsszalonok, verseny versenyt követett a fővárosban és vidéken egyaránt. A nemzetközi viadalokon játékosaink néhány év alatt meghódították Európát. A robbanó játékoslétszám és a sikerek következtében minden jelentős újságnak volt bridzs rovata, ahová jeles szerzők, többek között Darvas Róbert és Ottlik Géza is írtak. A lapokban a szakmai anyagokon kívül hírek és anekdoták is megjelentek. Összeállításomat az újsághasábokból ollóztam, egyes esetekben némileg lerövidítve. Az eredeti szövegeket a téma hatására felébredő gondolataim követik.
Szemere Róbert
2011. október 1.

Amatőr IMP-párosbajnokság és -döntő

Az elmúlt években rohamosan csökkent a bajnokságok legalsó osztályaiban indulók száma. Ez nem csak azt jelenti, hogy kevesebb a kezdő vagy fiatal játékos, hanem arra is utalhat, hogy a felsőbb osztályokban megüresedő helyeket is az alsóbb osztályokból töltik fel. A végeredmény azonban ugyanaz: csökken a versenyzők száma.
Koltai Gábor
2011. szeptember 29.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 3. forduló

Izgalmas partikkal kezdődött ez a forduló, még a hortyogó maci is felébredt álmából, és érdeklődve követte az eseményeket. A csaták nagy része a licitekben zajlott, az első partiban viszont egy olyan eset kerül terítékre, amikor a felvevőjátékos válaszút elé került.
Koltai Gábor
2011. szeptember 22.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 2. forduló

Megint vissza kell térnem a mezőn gondtalanul hortyogó macihoz. Neki minden olyan egyszerű, annyira irigylem érte! Próbálna meg néha bridzsezni keddenként, akkor egyből vége lenne a felhőtlen nyugalmának.    
Osskó András
2011. szeptember 19.

A Securitate közbelép – A Bukarest–Budapest meccs krónikája

1970 elején megalakult a Román Bridzsszövetség, és ebből az alkalomból meghívták a magyar válogatott csapatot Bukarestbe. A Budapest–Bukarest mérkőzés a román válogatott háború utáni első nemzetközi megmérettetése volt, a meghívást valószínűleg annak köszönhettük, hogy a magyar bridzsezők a 60-as években már bekapcsolódtak a nemzetközi bridzséletbe. A visszaemlékezésem erről a 41 évvel ezelőtti versenyről szól. Emlékeim mellett felhasználtam Fülöp Miklós akkori főtitkár és Csepeli Miklós Bridzséletben közzétett korabeli beszámolóját is. (A képen Osskó András, a szerző)  
Koltai Gábor
2011. szeptember 16.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 1. forduló

Az új bajnoksághoz új mottót illett volna választani – de ez a fűben heverésző maci annyira a szívemhez nőtt, hogy marad minden a régiben… Idén is az olyan partikra vadászunk, amiket ha véletlenül elrontunk, akkor mások rögtön meg tudják magyarázni, miért is kellett volna másképpen csinálnunk.
Koltai Gábor
2011. szeptember 11.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (IX.): dr. Proniewicz Ferenc

A „láncreakció” folytatódik, Kovács Laci bácsi másik partneréhez vezet az út, akivel együtt szintén szép sikereket értek el, például két egymás utáni évben is megnyerték az ausztriai Veldenben rendezett nemzetközi csapatversenyt. Pronyi főleg a külföldi versenyeken aratott – emlékeim szerint összesen kétszer voltam vele egy csapatban (Velden, Kassa), és mindkétszer nyertünk. Kassán végig vele játszottam, miután Veldenben az utolsó fordulóban az utolsó asztalon játszva „keresztben” ültünk le, és akkor „csiszolódtunk össze”, a másik asztalon ezen a meccsen a dr. Szirmay–Csepeli pár játszott. (A képen balra Pronyi, mellette Kovács László)